Co warto zabrać w góry?

Sezon na wycieczki górskie wbrew pozorom trwa przez cały rok. Różny jest tylko ich zakres oraz umiejętność zdobywców szczytów. Oczywiście mowa o rekreacyjnych wycieczkach, gdyż specjaliści i zawodowcy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jak powinien wyglądać ekwipunek osoby udającej się na wyprawę, czy CMP plecak turystyczny to dobry wybór? Od czego to zależy? Jakie elementy są wspólne dla praktycznie każdej wycieczki, wyprawy czy ekspedycji w góry?

Obuwie i dobry plecak to podstawa

Wyjście na dłużej gdziekolwiek poza dom najczęściej sprawia, że zastanawiasz się, jakie buty wybrać, by było Ci w nich wygodnie, a jednocześnie nadawały się do sytuacji. Nie inaczej jest w przypadku wycieczki w góry, co więcej – tak naprawdę od doboru właściwego obuwia zależy powodzenie “misji”. Jeżeli dysponujesz wygodnymi butami trekingowymi, wybierz komfortowy plecak o odpowiedniej pojemności. W przypadku marki CMP plecak turystyczny posiada odpowiednie rozwiązania znajdujące zastosowanie w trekingu, dlatego z pewnością będzie dobrym wyborem.

W co wyposażyć CMP plecak turystyczny?

Wybrałeś już markę CMP, plecak turystyczny o odpowiednich dla Ciebie parametrach, pytanie teraz – co do niego wsadzić? Tutaj sprawa, podobnie jak z ubiorem na wycieczkę czy pojemnością CMP plecaka nieco się komplikuje, gdyż jest zależna od różnych czynników, na przykład:

  • miejsca do którego zmierzasz,
  • przewidywanej pogody,
  • przewidywanego czasu wędrówki,
  • typu trasy oraz twoich umiejętności.

Przemyśl dobrze odpowiedzi na te pytania i uzupełnij CMP plecak  turystyczny niezbędnymi akcesoriami. Nie zapomnij o odpowiednim prowiancie oraz napojach. Pamiętaj, że nawet jeżeli planujesz posiłek zjeść w schronisku na trasie, warto mieć przy sobie choć niewielkie zapasy. Zabierz również ze sobą telefon, gdyż we współczesnych czasach zasięg telefonii komórkowej jest naprawdę duży i niejednokrotnie potrafi ona pomóc w awaryjnych sytuacjach. Od poziomu trudności trasy zależy, jaki jeszcze ekwipunek będzie Ci potrzebny. Pamiętaj jednak, że spacer po górach to nie wycieczka po mieście i wszystko musisz nosić na własnych plecach, dlatego też nie należy popadać w przesadę.

Może Ci się również spodoba